ŪDENSSLĒPOŠANA JAUNĀ LĪMENĪ

Tu drošvien esi bijis kādā atjaunotā pilī vai restorānā, kur pie sienām nereti ir izvietotas uzfrišinātas seno laiku koka slēpes. Par tām vai citām ziemas sezonas slēpēm – slaloma, distanču, twint-tip – šeit nav stāsts. Šodiena ir īstais laiks, kad uzzināt par wakeski sportu. Līdz šim ūdensslēpošana jau teju 100 gadus kopš 1922. gada tika realizēta slaloma, tāllēkšanas, ūdens piramīdu un maratona disciplīnās. Tām visām ir raksturīgas garas slēpes ar tikai vienu uzliektu galu. Interesanti, ka sākotnēji ūdensslēpošana bija kaut kas ļoti līdzīgs veikbordam, jo tika izmantota tikai viena slēpe.

ūdensslēpošana

ŪDENSSLĒPOŠANA VEIKPARKOS

Tā kā ar ūdensslēpošanas tāllēkšanu, piramīdu veidošanu un slalomu Latvijā ir ļoti šauras iespējas nodarboties, durvis ir pavērtas wakeski interesentiem. Wakeski nozīmē slīdēšanu pa ūdens virsmu ar freestyle tipa ūdensslēpēm, kas ir salīdzinoši īsas, platas un to stiprinājumi ir centrēti slēpes vidū. Tas dod iespēju viegli manevrēt, izdarīt asus pagriezienus, izpildīt dažādus trikus gaisā, kā arī slēpot atmuguriski. Ar wakeski visbiežāk nodarbojas tieši divu torņu sistēmas kabeļparkos.

udenssleposana
Foto no “Rancho Parks” Facebook bilžu albuma

Turklāt ūdensslēpošana veikparkā ir daudz izdevīgāka aktivitāte par motorlaivas vai jaudīga ūdens motocikla īrēšanu. Wakeski Latvijā ir pašā attīstības sākumposmā. Tātad Tev ir milzīgs potenciāls izrauties priekšgalā un pārsteigt pasauli ar dažādiem trikiem, līdzīgi kā to dara šie džeki:

KĀ IZVĒLĒTIES ŪDENSSLĒPES?

Salīzinoši ar veikbordu, ūdensslēpes var iegādāties no daudz mazāk ražotājiem. Latviešiem pieejamākās un labākās triku ūdensslēpes ir norvēģu STEREOSKIS un latviešu BOONT ražojumi. Wakeski Ūdensslēpes tiek veidotas universālā lielumā, kas derēs kā jauniešiem, tā pieaugušajiem. To būtiskākā atšķirība ir uzbūvē un slēpju pamatnē.

UZBŪVE

Ja Tu vēlies ar ūdensslēpēm lēkt pēc iespējas tālāk un augstāk, iesakam Tev iegādāties kādu no cietākiem modeļiem, kas parūpēsies par izcilu stabilitāti nosēšanās laikā. Turpretim mīkstākas wakeski dos iespēju veiklāk manevrēt un daudz vieglāk palēkties no ūdens virsmas, pat neizmantojot veikparka tramplīnus.

PAMATNE

Starp dažādām triku ūdensslēpēm pastāv ievērojama pamatnes atšķirība. Faktiski ir divi veidi – ar metāla sliedi un bez metāla sliedes. Izvēlies slēpes ar metāla sliedi, ja grasies nodoties aktīvai slaidošanai pa veikparka reiliem un boksiņiem. Jāatceras, ka šīs slēpes būs nedaudz smagākas, līdz ar to tīrai lēkāšanai un vieglākai līkumu izņemšanai dod priekšroku ūdensslēpēm bez metāla sliedītes.