KĀ  IZVĒLĒTIES VEIKBORDA ĶIVERI?

Galvas aizsardzība ir 100% svarīga ikvienā ekstrēmajā sportā. It īpaši veikošanā pa kabeļparkiem, kur ir izvietotas dažādas konstrukcijas. Turklāt konstrukcijas nav vienīgā cietā virsma, pret ko gūt traumas – ūdens virsma arī var izrādīties cietāka nekā iepriekš licies.

ĶIVERES TIPS

Veikot, protams, var arī ar nespecializētām viekborda ķiverēm, piemēram, motokrosa, skeitborda, slēpošanas, kajaku ķiveri. Tomēr katrai no tām ir savi mīnusi, piemēram, slēpošanas ķiveres siltajai oderei ūdens, visticamāk, nenāks par labu un Tavai galvai būs karsti. Tāpēc vislabāk izvēlēties speciāli priekš ūdens sporta – veikborda – paradzētu ķiveri.

  • veikborda kivereVeikborda ķiverēm ir raksturīgs nadziņš, kas padara ķiveri stilīgu, turklāt vismaz daļēji aizsargā no saules staru iekļūšanas Tavās acīs
  • Šīs ķiveres spēj absorbēt atkārtotus triecienus, tāpēc Tu varēsi to izmantot ilgtermiņā
  • Tās nosedz pieri, galvas augšdaļu un pakausi, bet ne ausis, līdz ar to tās ir vieglākas nekā slēpošanas ķiveres

IEGĀDES PROCESS

Ķiveri līdzīgi kā apavus ir riskanti iegādāties bez tās uzmērīšanas. Tomēr, ja vēlies ķiveri pasūtīt no interneta, centies precīzi nomērīt savas galvas izmēru, lai iegādātos pēc iespējas atbilstošāku ķiveri. Ķiveres izmēra atbilstība ir super svarīga – ja tā būs par mazu, tā spiedīs, turpretim lielāka ķivere kratīsies. Abos gadījumos ķivere nebūs pilnībā funkcionāla.

Pievērs uzmanību ražotājam un ķiveres sertifikācijai. Ir viegli uzražot vizuāli peivilcīgu ķiveri, tomēr Tavai prioritātei ir jābūt ķiveres triecienizturībai un uzbūvei, kas ir oficiāli testēta un sertificēta.