VEIKSKEITS NAV TAS PATS VEIKBORDS

Lai arī veikskeits jeb wakeskate un wakeboard dēlis mūsdienās izskatās gana līdzīgi, to formu variācijas ir neskaitāmas. Atšķirības meklējamas dažādajos dēļu platumos,  izliekumos, serdes materiāla kompozīcijās un citos parametros, dodot iespēju katram veikotājam izvēlēties sev visērtāko un augumam piemērotāko inventāru. Pamatā gan veikbords, gan veikskeits ir ūdens sporta veidi, ar kuriem var nodarboties, slīdot pa ūdens virsmu aiz laivas vai troses kabeļparkā, taču galvenā to atšķirība ir stiprinājumu esamība un neesamība.

veikskeits

Veikskeits, tāpat kā veikbords, ir mūsdienu skurfinga atvasinājums. Laikā, kad veikbords ieņēma tam mūsdienās raksturīgo formu, paralēli attīstījās arī skurfings bez stiprinājumiem. Šis ūdens sporta veids kļuva līdzīgs braukšanai ar skrituļdēli pa ūdeni, jo dēļi kļuva arvien īsāki un lielākā daļa triku tika aizgūti no skeitborda. Pasaulē veikskeits savu uzplaukumu sagaidīja tikai deviņdesmito gadu sākumā, taču šobrīd tas sevi piesaka tik pat skaļi un pārliecinoši kā veikbords.

Iespaidīgi, vai ne? Pats labākais, ka Tu vari nodarboties ar veikskeitu jebkādos laikapstākļos. Viss, kas Tev vajadzīgs – silts hidrotērps un veikparks ar konstrukcijām. Šī iemesla dēļ veikskeits ir īpaši pateicīgs ūdens sporta veids valstīs, kur ir regulāri nokrišņi, kas skeitparka konstrukcijas padara slapjas, līdz ar to apgrūtina triku izpildi ar klasisko skrituļdēli.

KĀ IZVĒLĒTIES SAVU VEIKSKEITA DĒLI?

GARUMS

Veikskeits atšķirībā no veikborda iedalās salīzinoši mazāk garuma un svara attiecību kategorijās. Galvenais ir neiegādāties veikskeita dēli, kas Tev ir par īsu, jo tādā gadījumā Tev būs grūtāk sevi noturēt virs ūdens virsmas, līdz ar to patērēt daudz vairāk spēka.

veikskeits-1

IZLIEKUMS

It kā sīkas nianses, tomēr veikskeita izliekums spēlē lielu lomu. Ja Tu gribi baudīt plūstošu braucienu un graciozi pārlikt svaru no kantes un kanti, izvēlies vienmērīga izliekuma veikskeitu. Tas radīs mazāku pretestību ar ūdens virsmu, līdz ar to slīdēs vienmērīgāk.

Ja Tu esi asu izjūtu cienītājs un vēlies izpildīt dažādus trikus pat bez veikparka konstrukcijām, izvēlies trīs pakāpju izliekuma veikskeitu. Atceries, ka šie dēļi prasa salīdzinoši lielu meistarību, piezemējoties no lēciena un strauji kantējot līkumos.

veikskeita izliekums

FORMA

Kā redzams bildē, veikskeita dēļi mēdz būt apaļāki vai kantaināki. Apaļāka forma nozīmē slaidākus līkumus un vienmērīgāku braucienu, turpretim veikseits ar taisnākām griezuma līnijām parūpēsies par agresīvākiem manevriem.

veikseita forma