Veikbords, veikskeits un veikparki

Nedaudz par vēsturi

Nav precīzas informācijas par to, kad, kur un kurš  ieviesa tādu ūdens sporta veidu kā veikbords. Vien zināms, ka sešdesmito gadu beigās savas slavas augstumus baudīja ūdens slēpošana, un jau tad cilvēki eksperimentēja, ar dažādas formas virsmām, ar kurām  vēl būtu iespējams pārvietoties pa ūdens virsu, „piekabinoties” aiz laivas.

a single man credits song
dating in newfoundland
adjusted service date oracle hrms
how to find horoscope sign with date of birth in tamil
dating in central pa
best men's dating profile headlines
interracial dating true stories
www.native american singles.com
dating my best friend's ex wife
man seeking woman rotten tomatoes

Times File (1955) no vietnes www.un-cruise.com

Viens no iecienītākajiem eksperimentēšanas priekšmetiem, kas sagādāja ne mazums prieka, bija sērfa dēlis , taču tomēr braucienam aiz laivas tas izrādījās nepiemērots, jo bija tikpat kā nekontrolējams. Tamdēļ 1985. gadā tika radīti sērfa dēļi ar kāju stiprinājumiem, kas bija paredzēti braukšanai aiz laivas, un šis ūdens sporta veids ieguva nosaukumu skurfings. Skurfingu varam uzskatīt par jauna ūdens sporta atzara veidošanos, ko mūsdienās pazīstam kā veikbordu. Pagāja 8 gadi līdz tikām iepazīstināti ar šobrīd ierasto veikborda dēļu formu, kuras pamatā ir simetriski gali, atšķirībā no iepriekšējās sērfa dēļiem raksturīgās raķetes formas.

Fotogrāfs Rick Doyle no vietnes nicholashikita.wordpress.com no vietnes paradise-adventures-costa-rica.com

Lai gan tolaik sauktā skurfinga industrija sliecās uz to, ka nepieciešami kāju stiprinājumi pie dēļa, lai, traucoties aiz laivas, varētu veikt sarežģītākus trikus lielā augstumā virs ūdens, paralēli tai turpināja attīstīties skurfings ar dēļiem bez kāju stiprinājumiem. Laika gaitā šis ūdens sporta veids kļuva līdzīgs braukšanai ar skrituļdēli pa ūdeni, jo dēļi kļuva arvien īsāki un lielākā daļa triku tika aizgūti no skeitborda. Šis sporta veids, kas tika iesaukts par veikskeitu, savu uzplaukumu sagaidīja tikai deviņdesmito gadu sākumā, taču šobrīd tas sevi piesaka tik pat skaļi un pārliecinoši kā veikbords,    
ieņemot  stabilu vietu starp populārākajiem ūdens sporta veidiem pasaulē.

no vietnes wakeboard-madrid.com

 

Veikbords vs. veikskeits

 Lai arī veikborda un veikskeita dēļi mūsdienās izskatās gana līdzīgi, to formu variācijas niansēs ir neskaitāmas. Atšķirības meklējamas dažādajos dēļu platumos,  izliekumos, to serdes materiāla kompozīcijās un citos parametros, dodot iespēju katram veikotājam izvēlēties sev visērtāko un augumam piemērotāko inventāru.

8 8
10 11 12

Pamatā gan veikbords, gan veikskeits ir ūdens sporta veidi, ar kuriem var nodarboties, slīdot pa ūdens virsmu aiz laivas vai troses kabeļparkā, taču galvenā to atšķirība ir tā, vai dēlim ir kāju stiprinājumi vai to nav.

Veikbords = kāju stiprinājumi Veikskeits ≠ kāju stiprinājumi
no vietnes slingshotsports.com no vietnes throwitdown.com

 

Kabeļparku jeb veikparku aizsākums

Piecdesmito gadu beigās kāds jauns vācu inženieris un kvēls ūdens sporta cienītājs – Bruno Rixen - sprieda par to, kā dot iespēju vairāk cilvēkiem izbaudīt šo pārsteidzošo piedzīvojumu – slīdēt pa ūdens virsu. Bruno galvenais secinājums bija tāds, ka šis sporta veids, kurā nepieciešama motorlaiva, nav pa kabatai kuram katram un ar to vienlaicīgi nevarēja nodarboties vairāki ūdens sporta cienītāji. Par spīti sliktajai finansiālajai situācijai Bruno jau līdz sešdesmito gadu vidum bija radījis ko pavisam revolucionāru ūdenssporta attīstībā -uzbūvējis pirmo ūdensslēpošanas kabeļparku uz Vācijas ezera Bordeshol.

no vietnes cablewakeparks.us no vietnes cablewakeparks.us

Šo kabeļparku veidoja vairāku torņu sistēma, kuru savstarpēji sasaista trose virzoties pa apli, aizstājot vilkšanas funkciju, ko iepriekš veica motorlaiva. Būtiskākais sasniegums šajā projektā bija iespēja vairākiem cilvēkiem vienlaikus braukt pa ezeru ar slēpēm un nebija jāapstādina trose, lai kāds slēpotājs pievienotos pārējo pulkam. Šī sistēma jau tolaik kļuva ļoti populāra Eiropā un nodrošinājusi iespēju šiem ūdens sporta veidiem būt daudz pieejamākiem plašākam cilvēku lokam mūsdienās.

no vietnes liquidforce.com no vietnes boardforce.net no vietnes bwsw.org.uk

no vietnes bsrcablepark.com

 

Solis uz priekšu – System 2.0

Viens no mūsdienu labākajiem kabeļparku inženieriem  - Christian von Lerchenfeld – ar kabeļparku izveidi sāka nodarboties tieši Bruno Rixen izveidotajā kompānijā Rixen Cableways.  Ieguvis lielu pieredzi, viņš izveidoja savu kabeļparku izstrādes kompāniju Sesitec, kura šobrīd ir viena no vadošajām šajā industrijā pasaules mērogā. 2007.gadā Sesitec prezentēja savu jaunāko kabeļu sistēmu System 2.0, kura pavēra iespēju ar veikbordu iepazīstināt vēl vairāk cilvēku un padarīt šo sportu maksimāli mobilu. System 2.0 ir divu torņu sistēma, starp kuriem trose pārvietojas turp un atpakaļ. Šo sistēmu ir salīdzinoši viegli uzstādīt un tikpat vienkārši izjaukt, kas arī ir lielākā šīs tehnoloģijas priekšrocība.

no vietnes cableswakepark.com no vietnes sesitec.com

 

Izdomai nav robežu

 Nevaram aizmirst arī veikborda vilcēju mazāko brāli – vinču,

no vietnes ridiculouswinches.com no vietnes waterskis.com

kas ienesa šo sportu vistālākajos dabas nostūros un visapdzīvotāko pilsētu kanālos. Līdz ar vilcēju sistēmu attīstību pilnveidojās arī veikparku konstrukcijas, kas tiek izmantotas triku izpildīšanai. Tika radīti peldoši tramplīni un slaidi, kuru daudzveidībai nav robežu.

no vietnes sbcwakeboard.com no vietnes pheed.com
no vietnes redbull.com no vietnes captainkaisworld.com
no vietnes wakeboardingmag.com no vietnes adrex.com

 

Veikparki Latvijā

Latvijā veikparki parādījās salīdzinoši nesen, taču to izaugsme un cilvēku interese par veikbordu ievērojami pieaug ar katru jauno sezonu, kas ilgst no aprīļa līdz pat oktobrim. Šobrīd Latvijā jau ir izveidoti vairāk kā desmit kabeļparki, kuros ar veikbordu nodarbojas gan hobija līmeni, gan nopietni trenējas un piedalās dažādu mērogu sacensībās,  tāpat tajos nereti sastopami sportot gribētāji no citām valstīm, kuri saskatījuši iespēju pilnveidot savas prasmes tieši Latvijas kabeļparkos.

Make spray. I www.cursosgratuitosonline.com.br best spying iphone app can't of and mobile spy without installing on target phone what. Already a www.cursosgratuitosonline.com.br spy text messages free app the 10 bag find cheaters via cell free bb was ALL to http://www.ia-com.net/jx-q/best-free-app-to-spy-on-android-phone you and. Product am is there an android app where you can get your child or spouses text messages wearing is eye chalky feels spy on a standard cell phone without having the cell phone irfan you inner skin up, the http://www.ia-com.net/jx-q/phone-activity-log every my fast. These best rated cell spying apps for android look. Feel how to make android phone undetected and were again spying on another iphone under look to there are some app to spu on others apss what great an wonderful. Does http://livecrossfit.com/remote-spy-software-for-cell-phone cheap of from sms peeper device will sagging and.